Kulttuurikasvatusyksikkö Taiten ilmoittautuminen

Esikoulu_Aarnimetsän_tarinoita_k19

Tällä lomakkeella varaat ajat esikoululaisten Taidekaari-ohjelmaan.

VARAUS
Valitse luokallesi tarjottu aikavaihtoehto. Kokonaisuuteen kuuluu näyttelyopastus Vapriikin Luonnontieteelliseen museoon ja kolmesta eri vaihtoehdosta valittava työpaja. Varaa aika ryhmällesi kummastakin osioista. Jos aika ei sovi, ota yhteyttä kokonaisuuden koordinoijaan. Koululla tapahtuvissa pajoissa varaathan rinnakkaisluokkien ajat samalle päivälle, jotta ohjaaja saa ne näppärästi yhdellä käynnillä tehtyä (tälläisessä tapauksessa kellonaikoja voidaan muuttaa).

LISÄTIEDOT
Kokonaisuutta koordinoi TAITEssa Eeva Kaura, joka antaa lisätietoja osallistumisesta. Puh. 040 801 6651 ja eeva.kaura@tampere.fi. Jos haluat vaikuttaa työpajojen tarkkoihin alkamisajankohtiin, ole yhteydessä suoraan pajan ohjaajaan. Saat heidän yhteystietonsa varausvahvistuksesta.

Valitse ensin kohteet, joihin haluat ilmoittautua. Tämän jälkeen pääset valitsemaan kullekin kohteelle luokan ja tarkemmat tiedot.

Valitsemasi kohteet pysyvät varattuna tunnin ajan, minkä jälkeen ne vapautuvat uudelleen varattaviksi, mikäli lomaketta ei täytetä loppuun.

Museo-opastus

Maanantai 1.4.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Leinolan esiopetus (3.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Raholan koulu (3.12)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Tammela (20.2)
Tiistai 2.4.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Aleksanterin koulun esiopetus (3.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Raholan koulu (3.12)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Vuoreksen päiväkoti/esiopetus (12.12)
Keskiviikko 3.4.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Aleksanterin koulun esiopetus (3.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Aleksanterin koulun esiopetus (3.12)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Vuoreksen koulu (12.12)
Torstai 4.4.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Raholan koulu (1.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Raholan koulu (3.12)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Olkahisen koulu (20.2)
Perjantai 5.4.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Talvitien päiväkoti ja koulu (3.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Kalkun koulu (4.12)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: FISTA (20.2)
Maanantai 8.4.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Leinolan esiopetus (3.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Atalan koulu (3.12)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Tammela (21.2)
Tiistai 9.4.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Atalan koulu (3.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Ankkarin päiväkoti/Ankkarin esiopetus (4.12)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Sammon koulu (18.3)
Keskiviikko 10.4.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Talvitien päiväkoti ja koulu (3.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Leinolan koulu eo (3.12)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Etelä-Hervannan koulu (20.2)
Torstai 11.4.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Tesoman koulu (3.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Leinolan koulun esiopetus (3.12)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Vuoreksen koulu (12.12)
Perjantai 12.4.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Tesoman koulu (3.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Vellamon esiopetus (3.12)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Ikurin koulu esiopetus (14.12)
Maanantai 15.4.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: tammelan koulu (3.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Messukylän koulun esiopetus (3.12)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Sammon koulu/Sammon esiopetus (10.12)
Tiistai 16.4.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Tesoman koulu (3.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Atalan koulun esiopetus (3.12)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Puistokoulu/Hippoksen esiopetusryhmä (4.12)
Keskiviikko 17.4.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Ikurin koulu esiopetus (14.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Hallilan koulu (3.12)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Sammon koulu/Sammon esiopetus (10.12)

Satusirkustyöpaja

Tiistai 9.4.2019
11.00-12.00 - Jarmo Skön Varattu: Raholan koulu (1.12)
Maanantai 15.4.2019
09.00-10.00 - Jarmo Skön Varattu: Leinolan koulun esiopetus (3.12)
11.00-12.00 - Jarmo Skön Varattu: Raholan koulu (3.12)
Torstai 18.4.2019
09.00-10.00 - Jarmo Skön Varattu: Tesoman koulu (3.12)
09.00-10.30 - Sara Hildén -akatemia Varattu: Aleksanterin koulun esiopetus (3.12)
11.00-12.00 - Jarmo Skön Varattu: Raholan koulu (3.12)
Tiistai 23.4.2019
09.00-10.00 - Jarmo Skön Varattu: Tesoman koulu (3.12)
09.00-10.30 - Sara Hildén -akatemia Varattu: Leinolan esiopetus (3.12)
10.30-12.00 - Sara Hildén -akatemia Varattu: tammelan koulu (4.1)
11.00-12.00 - Jarmo Skön Varattu: Atalan koulu (3.12)
9.00-10.30 - Sara Hildén -akatemia Varattu: Leinolan esiopetus (4.1)
Keskiviikko 24.4.2019
09.00-10.30 - Sara Hildén -akatemia Varattu: Aleksanterin koulun esiopetus (3.12)
11.00-12.30 - Sara Hildén -akatemia Varattu: Etelä-Hervannan koulu (20.2)
Torstai 25.4.2019
09.00-10.30 - Sara Hildén -akatemia Varattu: Ankkarin päiväkoti/Ankkarin esiopetus (4.12)
Perjantai 26.4.2019
09.00-10.00 - Jarmo Skön Varattu: Tesoman koulu (3.12)
09.00-10.30 - Sara Hildén -akatemia Varattu: Aleksanterin koulun esiopetus (3.12)
11.00-12.00 - Jarmo Skön Varattu: Kalkun koulu (4.12)
Maanantai 29.4.2019
09.00-10.00 - Jarmo Skön Varattu: Vellamon esiopetus (3.12)
09.00-10.30 - Sara Hildén -akatemia Varattu: Messukylän koulun esiopetus (3.12)
11.00-12.00 - Jarmo Skön Varattu: Raholan koulu (3.12)
Torstai 2.5.2019
09.00-10.00 - Jarmo Skön Varattu: Atalan koulu (3.12)
09.00-10.30 - Sara Hildén -akatemia Varattu: Atalan koulun esiopetus (3.12)
11.00-12.00 - Jarmo Skön Varattu: Puistokoulu/Hippoksen esiopetusryhmä (4.12)
Perjantai 3.5.2019
09.00-10.30 - Sara Hildén -akatemia Varattu: Vuoreksen päiväkoti/esiopetus (12.12)
Maanantai 6.5.2019
09.00-10.00 - Luontoseikkailu, yhteyshenkilö: Liisa Tyllilä/Hiking Travel HIT oy
09.00-10.00 - Jarmo Skön Varattu: Talvitien päiväkoti ja koulu (3.12)
11.00-12.00 - Jarmo Skön Varattu: Hallilan koulu (3.12)
11.00-12.00 - Liisa Tyllilä/Hiking Travel HIT oy Varattu: Sammon koulu (18.3)
Tiistai 7.5.2019
09.00-10.00 - Liisa Tyllilä/Hiking Travel HIT oy Varattu: Vuoreksen koulu (12.12)
11.00-12.00 - Liisa Tyllilä/Hiking Travel HIT oy Varattu: Tammela (21.2)
Keskiviikko 8.5.2019
09.00-10.00 - Luontoseikkailu, yhteyshenkilö: Liisa Tyllilä/Hiking Travel HIT oy
11.00-12.00 - Liisa Tyllilä/Hiking Travel HIT oy Varattu: Leinolan koulu eo (3.12)
Torstai 9.5.2019
09.00-10.00 - Liisa Tyllilä/Hiking Travel HIT oy Varattu: Vuoreksen koulu (12.12)
11.00-12.00 - Liisa Tyllilä/Hiking Travel HIT oy Varattu: Sammon koulu/Sammon esiopetus (10.12)
Perjantai 10.5.2019
09.00-10.00 - Liisa Tyllilä/Hiking Travel HIT oy Varattu: Ikurin koulu esiopetus (14.12)
11.00-12.00 - Liisa Tyllilä/Hiking Travel HIT oy Varattu: Ikurin koulu esiopetus (14.12)
Maanantai 13.5.2019
09.00-10.00 - Liisa Tyllilä/Hiking Travel HIT oy Varattu: Tammela (20.2)
11.00-12.00 - Liisa Tyllilä/Hiking Travel HIT oy Varattu: Sammon koulu/Sammon esiopetus (10.12)
Tiistai 14.5.2019
09.00-10.00 - Liisa Tyllilä/Hiking Travel HIT oy Varattu: FISTA (20.2)
11.00-12.00 - Liisa Tyllilä/Hiking Travel HIT oy Varattu: Olkahisen koulu (20.2)
Keskiviikko 15.5.2019
09.00-10.00 - Liisa Tyllilä/Hiking Travel HIT oy Varattu: Talvitien päiväkoti ja koulu (3.12)