Kulttuurikasvatusyksikkö Taiten ilmoittautuminen

Esiopetus_Arvoitusten_palatsi_k19

Tällä lomakkeella varaat ajat esikoululaisten Taidekaari-ohjelmaan.

VARAUS
Valitse luokallesi tarjottu aikavaihtoehto. Kokonaisuuteen kuuluu näyttelyopastus Museo Milavidaan ja kolmesta eri vaihtoehdosta valittava työpaja. Varaa aika ryhmällesi kummastakin osioista. Jos aika ei sovi, ota yhteyttä kokonaisuuden koordinoijaan. Koululla tapahtuvissa pajoissa varaathan rinnakkaisluokkien ajat samalle päivälle, jotta ohjaaja saa ne näppärästi yhdellä käynnillä tehtyä (tälläisessä tapauksessa kellonaikoja voidaan muuttaa).

Jos haluat saman ohjaajan sekä museoon että työpajaan, valitse Mian museo-opastus ja aarrearkkutyöpaja.

LISÄTIEDOT
Kokonaisuutta koordinoi TAITEssa Eeva Kaura, joka antaa lisätietoja osallistumisesta. Puh. 040 801 6651 ja eeva.kaura@tampere.fi. Jos haluat vaikuttaa työpajojen tarkkoihin alkamisajankohtiin, ole yhteydessä suoraan pajan ohjaajaan

Valitse ensin kohteet, joihin haluat ilmoittautua. Tämän jälkeen pääset valitsemaan kullekin kohteelle luokan ja tarkemmat tiedot.

Valitsemasi kohteet pysyvät varattuna tunnin ajan, minkä jälkeen ne vapautuvat uudelleen varattaviksi, mikäli lomaketta ei täytetä loppuun.

Museo-opastus

Tiistai 5.3.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Aleksanterin koulun esiopetus (3.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: karosen koulu (30.11)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Sampo/ Sairaalankatu (21.2)
Keskiviikko 6.3.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Koiviston koulun esiopetus (3.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: karosen koulu (30.11)
11.00-11.45 - Museo-opastus, yhteyshenkilö: Tiina Piispanen
Torstai 7.3.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Raholan koulu (8.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Irjalan koulu (25.2)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Juhannuskylän koulu/Pikkukoulu (21.2)
Perjantai 8.3.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Atalan koulu (3.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Irjalan koulu (25.2)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Annalan koulu (20.2)
Tiistai 12.3.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Lamminpää esiopetus (13.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Linnainmaan koulu (3.12)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Lielahden koulu (20.2)
Keskiviikko 13.3.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Kissanmaan koulu (12.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Linnainmaan koulun esiopetus (3.12)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Etelä-Hervannan koulu, Pelipuiston yksik (20.2)
Torstai 14.3.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Takahuhdin koulun esiopetus (12.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Pelipuiston koulu (3.12)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Pohjois-Hervannan koulu, esiopetus (15.2)
Perjantai 15.3.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Kaukajärven koulun esiopetus (3.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Tammelan koulu (3.12)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Sammon koulu (20.2)
Tiistai 19.3.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Harjun koulun esiopetus (12.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Juhannuskylän koulu, Johanneksen kouluta (3.12)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: FISTA (21.2)
Keskiviikko 20.3.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Sunshine Early Learning Centre (5.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Terälahden koulutalo (3.12)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Lentävänniemen koulu (20.2)
Torstai 21.3.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Sunshine Early Learning Center (3.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Metsäniityn päiväkoti ja koulu (4.12)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Nekalan koulun eskari (12.12)
Perjantai 22.3.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Takahuhdin koulun eskarity (12.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Sorilan koulu (12.12)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Nekalan koulun eskari (12.12)
Tiistai 26.3.2019
09.00-09.45 - Tiina Piispanen Varattu: Pelipuiston koulu (3.12)
10.00-10.45 - Tiina Piispanen Varattu: Hallilan koulu (3.12)
11.00-11.45 - Tiina Piispanen Varattu: Vuoreksen koulu (12.12)
Keskiviikko 27.3.2019
10.00-11:00 - Tiina Piispanen Varattu: Kämmenniemen eskarit (7.1)

Aarrearkkutyöpaja

Maanantai 25.3.2019
09.00-10.30 - Mia Ylä-Nojonen Varattu: Koiviston koulun esiopetus (3.12)
12.00-13.30 - Mia Ylä-Nojonen Varattu: Metsäniityn päiväkoti ja koulu (4.12)
Tiistai 26.3.2019
09.00-10.30 - Mia Ylä-Nojonen Varattu: karosen koulu (30.11)
12.00-13.30 - Mia Ylä-Nojonen Varattu: Kissanmaan koulu (12.12)
Keskiviikko 27.3.2019
09.00-10.30 - Mia Ylä-Nojonen Varattu: karosen koulu (30.11)
12.00-13.30 - Mia Ylä-Nojonen Varattu: Lamminpää esiopetus (13.12)
Torstai 28.3.2019
09.00-10.30 - Mia Ylä-Nojonen Varattu: Raholan koulu (8.12)
09.00-10.30 - Perheliikuntakeskus Hippa Varattu: Irjalan koulu (3.12)
11.00-12.30 - Perheliikuntakeskus Hippa Varattu: Sunshine Early Learning Centre (5.12)
12.00-13.30 - Mia Ylä-Nojonen Varattu: Harjun koulun esiopetus (12.12)
Perjantai 29.3.2019
09.00-10.30 - Perheliikuntakeskus Hippa Varattu: Linnainmaan koulu (3.12)
11.00-12.30 - Perheliikuntakeskus Hippa Varattu: Takahuhdin koulun esiopetus (12.12)
Maanantai 1.4.2019
09.00-10.30 - Perheliikuntakeskus Hippa Varattu: Pelipuiston koulu (3.12)
09.00-10.30 - Mia Ylä-Nojonen Varattu: Irjalan koulu (3.12)
11.00-12.30 - Perheliikuntakeskus Hippa Varattu: Nekalan koulun eskari (12.12)
12.00-13.30 - Mia Ylä-Nojonen Varattu: Hallilan koulu (3.12)
Tiistai 2.4.2019
09.00-10.30 - Perheliikuntakeskus Hippa Varattu: Sunshine Early Learning Center (3.12)
09.00-10.30 - Mia Ylä-Nojonen Varattu: Atalan koulu (3.12)
11.00-12.30 - Perheliikuntakeskus Hippa Varattu: Nekalan koulun eskari (12.12)
12.00-13.30 - Mia Ylä-Nojonen Varattu: Vuoreksen koulu (12.12)
Keskiviikko 3.4.2019
09.00-10.30 - Mia Ylä-Nojonen Varattu: Terälahden koulutalo (3.12)
11.15-12.45 - Mia Ylä-Nojonen Varattu: Kämmenniemen eskarit (21.12)
Torstai 4.4.2019
09.00-10.30 - Mia Ylä-Nojonen Varattu: Tammelan koulu (3.12)
09.00-10.30 - Perheliikuntakeskus Hippa Varattu: Linnainmaan koulun esiopetus (3.12)
11.00-12.30 - Perheliikuntakeskus Hippa Varattu: Lentävänniemen koulu (20.2)
Perjantai 5.4.2019
09.00-10.30 - Perheliikuntakeskus Hippa Varattu: Pelipuiston koulu (3.12)
11.00-12.30 - Perheliikuntakeskus Hippa Varattu: Takahuhdin koulun eskarity (12.12)
Maanantai 8.4.2019
09.00-10.30 - Perheliikuntakeskus Hippa Varattu: Juhannuskylän koulu, Johanneksen kouluta (3.12)
11.00-12.30 - Perheliikuntakeskus Hippa Varattu: Annalan koulu (20.2)
Tiistai 9.4.2019
09.00-10.30 - Perheliikuntakeskus Hippa Varattu: Aleksanterin koulun esiopetus (3.12)
Keskiviikko 17.4.2019
09.00-10.00 - Pia Krutsin Varattu: Sorilan koulu (12.12)
11.30-12.30 - Pia Krutsin Varattu: Etelä-Hervannan koulu, Pelipuiston yksik (20.2)
Torstai 25.4.2019
09.00-10.00 - Pia Krutsin Varattu: Kaukajärven koulun esiopetus (3.12)
11.30-12.30 - Pia Krutsin Varattu: Sammon koulu (20.2)
Perjantai 26.4.2019
09.00-10.00 - Pia Krutsin Varattu: Lielahden koulu (20.2)
11.30-12.30 - Pia Krutsin Varattu: Juhannuskylän koulu/Pikkukoulu (21.2)
Maanantai 29.4.2019
09.00-10.00 - Pia Krutsin Varattu: Pohjois-Hervannan koulu, esiopetus (15.2)
11.30-12.30 - Sanataidetyöpaja (Yöstäjä), yhteyshenkilö: Pia Krutsin
Torstai 2.5.2019
09.00-10.00 - Pia Krutsin Varattu: Sampo/ Sairaalankatu (21.2)
11.30-12.30 - Pia Krutsin Varattu: FISTA (21.2)